Фольклористика в КНУ імені Тараса Шевченка

Поки неймовірна кількість абітурієнтів змагається за місця таких популярних напрямів як економіка, міжнародні відносини, математика, різні мови на філологічних напрямках, історія, правознавство, журналістика та інші, досить колоритним напрямком філологічного факультету є фольклористика, українська мова і література та іноземна мова. Це, якщо можна так сказати, наша історія, наша унікальна спадщина, наша національність та менталітет. Не кожен може та і хотів би навчатися тут, адже тут потрібно мати неймовірну любов до творчої спадщини нашої нації, бути обдарованим в музиці, слові, хореографії та ін. Як вступали на цей напрямок в 2012 році нижче.

Конкурсний бал

До уваги приймались сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання з наступних предметів:

Українська мова та література (профільний, 150 прохідний)

Історія України (непрофільний, 124 прохідний)

Іноземна мова (непрофільний, 124 прохідний). Іноземною могла бути англійська, німецька, французька, іспанська.

Як і на інших факультетах враховувався середній бал атестату про освіту. За дипломи МАН або всеукраїнських учнівських олімпіад з профільного предмету можна отримати від 30 до 50 балів.

Але так як це дуже творчий напрямок вирішальним тут було творче випробування.

Творче випробування

За своєю суттю воно відрізняється від творчого конкурсу та вступного випробування. Творчий конкурс замінює один з предметів, за яким не подається сертифікат ЗНО. За участь у конкурсі виставляються бали і додаються до загального рейтингового балу. Вступне випробування може замінити будь-який предмет, якщо абітурієнт з якоїсь причини не зміг здати зовнішнє тестування. За творче випробування предметна комісія виставляє бали за певними критеріями. Якщо абітурієнт набирає більше 75 із 100, то допускається до участі у конкурсі, якщо ні, то ні.. На творчому випробуванні оцінюються творчі здібності абітурієнта. Бали отримані за випробування до конкурсних не додаються.

Конкурс, реалії та як готуватись до вступу

На 20 бюджетних місць було подано більше 100 заяв. Але вирішальним було творче випробування. Навіть при максимальному конкурсному балі не набравши прохідних 75, абітурієнт вибував з конкурсу. З більш ніж ста бажаючих конкурс пройшли всього 23 абітурієнти. І ті, хто був майже в кінці списку змогли піднятись у прохідну межу. Як рекомендували викладачі і екзаменатори, щоб бути готовим до такого іспиту потрібно готуватись заздалегідь, можливо навіть брати участь у заходах, організованих цим колективом, а для киян навіть можна брати участь протягом року у роботі творчих колективів. Правила проведення творчого випробування наведені на сайті інституту філології.

philology.kiev.ua

В 2013 році, щоб забезпечити прозорість відбору абітурієнтів, правила можуть бути змінені, тому потрібно слідкувати за інформацією.

за матеріалами BEST Репетитор, 1 серпня 2012